ב-20 לחודש יוני – שנת 1991 נפתח באופן רשמי מוזיאון חיל האויר בחצרים לקהל הרחב. ביום הפתיחה ביקרו במקום מאות מבקרים אשר צפו במאות המטוסים וחלקי המטוסים שפוזרו ברחבת המוזיאון, עמדת המשוריינים והנ”מ שהוצבה במקום הפכה לאטרקציה בלתי רגילה למבקרים. 

בתחילה נשאלו שאלות רבות בנוגע למיקום המוזיאון בדרום הארץ, מה שהקשה על רבים מאיזור הצפון ובכלל מהארץ לבקר במקום. בעקבות כך הוברר כי עיקר הבחירה התבססה על ניצול מזג האויר הקיים בשטח הנגב, אשר מדובר באויר יבש שמשמר היטב את המוצגים במוזיאון, מעבר לכך, מיקום המוזיאון מנצל את המרחבים הרבים בדרום ללא עלות קרקע וניצול נדל”ן יקר. 

הנהלת המוזיאון שמה לעצמה למטרה את שימור המורשת וחשיפת הציבור לפעילות חיל האויר לאורך שנותיו. קרבתו של המוזיאון לבית הספר לטיסה של חיל האויר מאפשרת את קירוב פרחי הטיס למורשתו של חיל האויר אליו נכנסים בעת שירותם. 

כיום המוזיאון פתוח לקהל הרחב במהלך השבוע , למעט שבתות. הכניסה למקום בתשלום די סמלי אך פתוח באופן חופשי לחיילים בשירות חובה, מאבטחים, תושבי קיבוץ חצור ועוד…

מה במוזיאון?

במוזיאון פרוסים מאות כלי טיס משנות פעילות חיל האויר ואף קצת לפני כן. פינת הנ”מ המוקדשת למשוריינים והתותחים של מגיני השמיים, שורת מטוסי אויב שנלקחו כשלל במהלך מלחמות ישראל ובכלל. שורות של שאריות מטוסי אויב שהופלו במהלך קרבות אויר בינם לבין טייסי חיל האויר ועוד ועוד ועוד. 

טוב ! שכנעת אותי , איך מגיעים?

המוזיאון שוכן מרחק של כעשר דקות נסיעה מבאר שבע, בסמוך לקיבוץ חצרים. לאחר ההגעה לצומת הקיבוץ ממשיכים ישר עם הכביש עד הפניה שמאלה למוזיאון. ישנו שילוט הכוונה במקום.

למאמר המלא וגלריית תמונות גדולה שצולמה במקום לחצו פה